Разнобојни пејзажи со динамично осветлување кои ќе ве остават без зборови

Ерик Хајнс успеал да ја сними прекрасноста на природната осветленост која се протега ширум небото во својата спектакуларна колекција на пејзажи. Тој со помош на долга експозиција прави фотографии кои изгледаат нежно и малку замаглено, каде што се забележува флуидното движење на водата и каде што ѕвездите силно сјаат на ноќното небо.

Разнобојни пејзажи со динамично осветлување кои ќе ве остават без зборови

Хајнс успева да сними медитативен момент или отсјај од сите овие спектакуларни локации и со тоа им овозможува на гледачите да се пронајдат во овие места и да го доживеат мирот во секоја природна сцена. Смиреноста изобилува со динамична енергија која настанува од богатите и живи бои. Тој во потрага по убавина, често патува и преку неговата работа создава чувство за светот и суштината на местата кои ги посетува.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар