Последните мигови од животот

Следните фотографии се фатени во вистинскиот момент и сведочат за последните мигови од животот на помалите беспомошни животни кои стануваат плен на поголемите и посилните. Направени се од различни фотографи во различни делови од светот, а сите ја покажуваат целата суровост на синџирот на исхрана.

Последните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од живототПоследните мигови од животот

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар