Поинаква примена на прстите од рацете

Лондонскиот фотограф Реј Масеј се поврзал со талентирана сликарка која црта по човечки тела, Ени Рали, која успеала да ги трансформира овие прсти во архитектура, спортски сцени и други интересни објекти.

Поинаква примена на прстите од рацете

Овие неверојатни илузии со раце, се составен дел од маркетинг кампања на „Ecclesiastical Insurance“, осигурителна компанија, која го користи слоганот „Вие сте во добри раце“.

Поинаква примена на прстите од рацете

Ени вели дека цртањето по тело е многу педантна работа, која мора многу брзо да се заврши, бидејќи бојата не е толку долготрајна кога се мачка на жива и подвижна основа. Без разлика на тоа, таа смета дека оваа работа е многу забавна и дека резултатите се прекрасни. Ќе се сложите?

Поинаква примена на прстите од рацетеПоинаква примена на прстите од рацетеПоинаква примена на прстите од рацетеПоинаква примена на прстите од рацете

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар