Пат околу светот низ живописни фотографии

Кога не учи медицинска невронаука, корисникот на онлајн-заедницата DeviantArt, Inviv0 патува ширум светот за да направи прекрасни, живописни фотографии. Тој создава богати сцени, во кои улиците, зградите, реките, бродовите и зајдисонцата се трансформирани во невообичаени, колоритни и надреални композиции.

Пат околу светот низ живописни фотографии

Со малку обработка во Фотошоп и во Лајтрум, тој ги трансформира секојдневните сцени во некои нови реалности, исполнети со интригантни линии, композиции и шари. Берлинскиот фотограф документирал прекрасни пејзажи на разни локации, вклучително во Мароко, Италија, Германија, Холандија, Тајланд и Амстердам. Инспиративните сцени на овој фотограф создаваат нова перцепција за светот, која нè тера да си ги спакуваме торбите и да тргнеме на истражувачко патување низ светот.

Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии Пат околу светот низ живописни фотографии

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар