Ова не е автомобил?

На прв поглед, на оваа фотографија гледате нешто што наликува на искршен автомобил. Но, ако се загледате поубаво, ќе видите дека станува збор за неверојатна уметност со цртање по тела (body painting). Ова маестрално дело е наречено „Body Crash“ (Судир помеѓу тела), а е креирано од страна на артистката Ема Хек, која е позната и по тоа што ги обоила телата на Готие и Кимбра за видео записот на „Somebody That I Used To Know“.Ова не е автомобил?Ова не е автомобил?

Погледнете како изгледа постапката на работа во следново видео:Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар