Откачени суштества направени од зеленчук

Има ли некој кој не ужива во свежа храна и во интригантна уметност? Фотографот Карл Клејнер интересно ги искомбинирал овие две работи во неговата рекламна кампања за Икеа. Тој креирал скулптури од овошје и зеленчук и ги фотографирал на заднина со пастелна боја за повеќе да ги истакне. Дефинитивно вкусните човечиња на Карл поседуваат еден свеж квалитет во себе, кој ве тера да посакате да видите повеќе и евентуално да каснете малку од нив. Ви посакуваме пријатен оброк. :)

Откачени суштества направени од зеленчукОткачени суштества направени од зеленчукОткачени суштества направени од зеленчукОткачени суштества направени од зеленчукОткачени суштества направени од зеленчукОткачени суштества направени од зеленчукОткачени суштества направени од зеленчукОткачени суштества направени од зеленчукОткачени суштества направени од зеленчукОткачени суштества направени од зеленчукОткачени суштества направени од зеленчукОткачени суштества направени од зеленчук

Можеби го паметите Карл Клејнер по кратките креативни видеа, изработени исто така за потребите на Икеа, преку кои ја покажува уметноста на готвењето.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар