Откачена реклама на Кока Кола наменета за младите родители

Компанијата Кока Кола секогаш имала креативни, забавни и интересни реклами, а оваа дефинитивно не е исклучок од тоа. Станува збор за промоција на новата Coke Life, во која двајца исцрпени родители се обидуваат да излезат на крај со бељите коишто ги прави нивното бебе. Солзи и смеа во исто време, демонстрираат колку е стресно, но и прекрасно, да се биде родител.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар