Одлични фотографии со сурфери

Летото е едно од највозбудливите периоди во годината. Со ова најмногу се согласуваат сурферите. Прекрасни зајдисонца, убиствени бранови и чувството на слобода се само дел од нештата кои ја сочинуваат сурферската култура. Сурфањето не е само спорт, тоа е и стил на живот.

Обидите да се направи совршена фотографија додека брановите се движат околу сурферите ретко кога се едноставни. Но, тоа воопшто не ги спречува упорните фотографи во својата цел. Погледнете ја нареднава одлична колекција фотографии, направена од голем број талентирани фотографи ширум светот.

Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери Одлични фотографии со сурфери

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар