Очајни планети кои се соочуваат со секојдневни проблеми

Неги Хаџналка е артистката која стои зад овој интересен и необичен проект. Таа се обидела да ги претстави планетите, месечината и сонцето со секојдневни човечки емоции и проблеми, притоа овозможувајќи ни и да научиме нешто повеќе за нив.

(0) Очајни планети кои се соочуваат со секојдневни проблеми

Исто како и на вас, така и на сонцето понекогаш му е потребен слободен ден. Од друга страна пак, колку пати сте се почувствувале тажно, како Уран? Гледајќи ги овие цртежи, можеме слободно да заклучиме дека ние не сме единствените кои доживуваме потешкотии во секојдневниот живот. Па, во кој од овие цртежи се пронаоѓате вие?


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар