Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми

Неодамна се отвори нов ресторан Мекдоналдс во Грузијскиот град Батуми кој изгледа неверојатно. Објектот бил дизајниран од архитектот Гиорги Кмаладсе. Под заоблените стаклени панели се наоѓа ресторанот за брза храна, бензинска станица и градина. Над самата структурата е поставен стаклен кров кој го исполнува внатрешниот простор со природна светлина. Погледнете ги наредниве неколку фотографии од досега најуникатниот дизајн на Мекдоналдс.Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар