Неверојатно детално изработена торта изгледа како внатрешноста на библиотека

Кејти Кнаус неодамна ги открила своите креативни способности за дизајнирање торти. Таа создава голем број интересни сцени, животни и предмети, но најпозна дело досега ѝ е тортата во форма на библиотека. Во оваа неверојатна креација, Кнаус рачно ја дизајнирала внатрешноста на една јавна библиотека. Таа внимавала на сите детали, вклучувајќи ги и циглите во внатрешноста на зградата, плочките на подот, масите, ламбите на читање, како и сите полици со книги за читање. Овој дизајн изгледа толку добро што на момент ќе се запрашате дали е вистинит.

Неверојатно детално изработена торта изгледа како внатрешноста на библиотека

Погледнете ги и останатите забавни торти кои таа ги дизајнира…
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар