Неверојатни пејзажи за кратко бегство од реалноста

Се чувствувате ли понекогаш како да ви е очајно потребно бегство надвор од градот, далеку од сè? Имате ли премногу обврски на факултет или на работа или пак, едноставно не можете да постигнете со сè она што сте го замислиле периодов? Доколку одговорот на овие прашања е позитивен, тогаш можеби навистина ви е потребно кратко бегство од секојдневието.

Неверојатни пејсажи за кратко бегство од реалностаНеверојатни пејсажи за кратко бегство од реалностаНеверојатни пејсажи за кратко бегство од реалностаНеверојатни пејсажи за кратко бегство од реалностаНеверојатни пејсажи за кратко бегство од реалноста

Но, бидејќи ретко кој може да си дозволи да остави сè и да го фати првиот воз за каде било, погледнете го ова видео со неверојатни пејзажи кои малку ќе ве оттргнат од секојдневните проблеми.

Доколку ви се допадна ова видео, погледнете ги и постарите проекти од колекцијата „Landscapes“ на Дастин Фарел:


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар