Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Таканори Аиба создава тридимензионална уметност која е комбинација од неговото знаење и искуство како илустратор и архитект. Но, она што ги прави неговите дела толку многу уникатни се деталите кои едноставно ќе ве остават без зборови. Секоја негова скулптура е како минијатурен свет, преполн со живот и приказни. Погледнете ја неговата досегашна колекција и обидете се детално да ја анализирате. Многу брзо ќе забележите дека колку подолго ја набљудувате скулптурата, толку повеќе нови работи ќе ви го примавуваат погледот…

Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Хавајскиот резорт Пајнепл, димензии: 42 см x 42 см x 70 см

Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Кулата Амбалажи од сладолед, димензии: 60 см x 40 см x 85 см (1)

Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Кулата Амбалажи од сладолед, димензии: 60 см x 40 см x 85 см (2)

Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Кулата Амбалажи од сладолед, димензии: 60 см x 40 см x 85 см (3)

Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Хотел де Мишелин, димензии: 50 см x 50 см x 87 см (1)

Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Хотел де Мишелин, димензии: 50 см x 50 см x 87 см (2)

Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Светилник А, димензии: 18 см x 28 см

Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Светилник Б, димензии: 20 см x 37 см

Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Рок алјенд, димензии: 30 см x 30 см x 72 см (1)

Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Рок алјенд, димензии: 30 см x 30 см x 72 см (2)

Неверојатни минијатурни скулптури кои ќе ве остават без зборови

Бонсаи Б, димензии: 42 см x 37 см x 48 смБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

  1. кики Reply

    леллеее поубаво несто немам видено навистина прекрасни е ова е талент стварно 10 ка од мене

Остави коментар