Неверојатни колажи го покажуваат движењето на времето

Фотографот Ден Маркер-Мур фаќа долги периоди од времето користејќи ја креативната техника во фотографијата т.н. „Time Slicephotography“. Тој со помош на триногарката и многу трпение документира неверојатни пејзажи и прекрасните бои на секојдневието кои се менуваат во текот на денот и ноќта. Откако ќе заврши со фотографирањето, тој дигитално отсекува делови од секоја фотографија и потоа ги спојува во еден колаж. Резултатите се магична репрезентација на движењето на времето во една мирна фотографија. Погледнете…

Неверојатни колажи го покажуваат движењето на времетоБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар