Неверојатни и магични фотографии од снежниот Токио

Овие прекрасни фотографии се направени од страна на Јуичи Јокота, професионален јапонски фотограф од Токио. На 22 јануари оваа година, неговиот град бил толку заснежен, што властите им препорачале на граѓаните останување во своите домови и зголемено внимание зад воланот. Но, Јокота го доживеал овој настан како снежна бајка и затоа излегол од својот дом со фотоапарат и ја овековечил магијата што владеела тој ден во градот. Погледнете…

(1) neverojatni-i-magichni-fotografii-od-snezhniot-tokio-www.kafepauza.mk (2) neverojatni-i-magichni-fotografii-od-snezhniot-tokio-www.kafepauza.mk (3) neverojatni-i-magichni-fotografii-od-snezhniot-tokio-www.kafepauza.mk (4) neverojatni-i-magichni-fotografii-od-snezhniot-tokio-www.kafepauza.mk (5) neverojatni-i-magichni-fotografii-od-snezhniot-tokio-www.kafepauza.mk (6) neverojatni-i-magichni-fotografii-od-snezhniot-tokio-www.kafepauza.mk (7) neverojatni-i-magichni-fotografii-od-snezhniot-tokio-www.kafepauza.mk (8) neverojatni-i-magichni-fotografii-od-snezhniot-tokio-www.kafepauza.mk (9) neverojatni-i-magichni-fotografii-od-snezhniot-tokio-www.kafepauza.mk (10) neverojatni-i-magichni-fotografii-od-snezhniot-tokio-www.kafepauza.mk

Изгубете се и во вечерната убавина на Токио!


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар