Неверојатни фотографии кои ни покажуваат дека Норвешка има бајковита архитектура

Кога ќе помислите на Норвешка, сигурно првото нешто што ќе ви падне на ум се фјордови, русокоси и Викинзи. Сигурни сме дека воопшто не би ни помислиле дека оваа земја има неверојатно бајковита архитектура. Овој стил кој се протегал од средновековната ера, па сè до 19-от век е една од најголемите карактеристики на оваа магична земја. Погледнете…

Црква во Боргунд

Црква во Боргунд


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар