Неверојатни булки од мастило фотографирани под вода

Алберто Севесо е илустратор и графички дизајнер од Италија. Во неговата последна серија наречена „a due Colori“ тој направил неверојатна низа на фотографии од подводни „булки“ од мастило. Креативноста која се забележува во текстурата, дизајните и органските облици е нешто досега невидено. Доколку ви се допаднат овие фотографии, мора да ги погледнете и останатите негови дела кои дефинитивно се издвојуваат од работата на другите артисти од оваа област…Неверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под вода


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

  1. Lale Reply

    Unikatno…nepovtorlivo :)

Остави коментар