Нема да поверувате дека оваа слика од Дедо Мраз е нацртана во „Paint“

Кога некој ќе нацрта нешто со молив на хартија, можеме да останеме воодушевени. Исто така, постојат луѓе кои одлично го владеат Фотошоп или некоја апликација за таблет, со која исто така прават неверојатна уметност. Но, кога некој ќе нацрта нешто олку добро во „Paint“, е тогаш навистина остануваме вџашени и импресионирани.

Нема да поверувате дека оваа слика од Дедо Мраз е нацртана во „Paint“

Ова тајмлапс видео е прикачено од страна на корисникот на Јутјуб, EclecticAsylumArt, на кое во две минути прикажува како црта слика со Дедо Мраз, за која му требале 50 часа работа. Деталите се толку неверојатни, што можете да ја помешате со вистинска фотографија.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар