Надреални фотографии инспирирани од исклучителни визуелни филмови

Крис Ривера никогаш не бил заинтересиран за фотографирање. Неговиот интерес се појавил кога бил модел за наместена свадба на еден од неговите пријатели. Тој бил толку инспириран од овој процес што почнал да бара локации покрај својот дом во Јужна Калифорнија со цел да експериментира со негови сопствени концептуални фотографии. Не му требало долго време целосно да се препушти на фотографирањето. Тој сфатил дека ја пронашол својата вистинска страст и најчесто инспириран од големи филмови како Хари Потер, тој почнал да создава неверојатна уметност…

(1) Надреални фотографии инспирирани од визуелни исклучителни филмови


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар