На што ви личат европските држави?

На пример, Норвешка некому наликува на сперматозоид, Украина на магаре, Франција на був… Сето тоа е спакувано во креативни и урнебесно смешни илустрации, на чие чело е Македонија. 🙂  Погледнете ги:

На што ви личат европските држави?

Македонија

На што ви личат европските држави?

Романија

На што ви личат европските држави?

Хрватска

На што ви личат европските држави?

Италија

На што ви личат европските држави?

Русија

На што ви личат европските држави?

Кипар

На што ви личат европските држави?

Франција

На што ви личат европските држави?

Србија

На што ви личат европските држави?

Грција

На што ви личат европските држави?

Германија

На што ви личат европските држави?

Обединетото Кралство

На што ви личат европските држави?

Украина

На што ви личат европските држави?

Бугарија

На што ви личат европските држави?

Албанија

На што ви личат европските држави?

НорвешкаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

 1. Елена Reply

  Интересно, но Русиjа jа промашиле , воопшто не изгледа териториjата правилно па и интерпретациjата.

 2. ole Reply

  Germanija povekje lici na titov pioner….i toa raspean 😀

 3. aaaaa Reply

  i so e ova za makedonija?

  • miki Reply

   mozok glupco

   • dea Reply

    -.- oblak glupcho!

    • miki Reply

     moze i buket
     glupco 😛

 4. m Reply

  Se e ova super, samo sto nikoj ne se pogrizi za faktot deka na stranata na koja ova bese prvicno objaveno, Makedonija bese napisana kako: Former Yugoslav Republic bez voopsto nekade na se spomene Makedonija.. Koja bivsa Jugoslovenska Republika? Gi ima poveke. Uste malku ke izleze deka ne postoime.

Остави коментар