Магични обележувачи на книги што светат во мрак

Дизајнерката на накит и фотограф, Манон Ричард, веќе некое време создава неверојатни парчиња што светат во темнина, но откако пробала да ја примени својата техника за создавање обележувачи за книга, таа ги освоила срцата на сите љубители на пишаниот збор. Овие обележувачи додаваат магичен елемент на вашите омилени книги, но исто така имаат и практична цел – можете да ги најдете вашите книги дури и во мрак! Погледнете…


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар