Лак за нокти претворен во модна фантазија

Артистката зад овие прекрасни уметнички дела е Чен Клејрин, од Сингапур. Таа создава илустрации од прекрасни фустани, само со помош на малите шишенца со лак за нокти. Можете да ја следите целата нејзина работа на Инстаграм, каде што таа вели дека го живее својот сон. Интересно е што и покрај тоа цртежите на хартија, таа веќе ја има усовршено и техниката за цртање со лак за нокти на вода. Неверојатно! Погледнете дел од нејзините креации.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар