Куче со неверојатно чувство за рамнотежа

Австралиското пастирско куче Џек поседува еден исклучителен и навистина нетипичен талент за куче. Шармантниот Џек обожава да ја презентира неговата извежбана способност да балансира речиси секаков предмет на неговата глава.Куче со неверојатно чувство за рамнотежаНеговите сопственици, Џон Е. Доиг и неговата девојка, решиле да го споделат неговиот извонреден балансирачки акт на сајтот reddit, преку серија фотографии кои ги направиле и ги прикачиле на Imgur. Откако фотографиите од првиот сет привлекле големо внимание од публиката на интернет, тие продолжиле да комуницираат со коментаторите и прифатиле барања за различни предмети, кои Џек мирно би ги накупчал на неговата глава.Куче со неверојатно чувство за рамнотежаПа така, Џек без никаков проблем може да балансира на главата неколку ролни тоалетна хартија, шише за вино, тавче, јајце, лаптоп, чајник и што ли уште не!? Џек дури успеал да го избалансира и ќебето на коешто обично се излежува. Се разбира, после секој добро завршен перформанс, сопствениците Џек го наградуваат со разни грицки и други награди.Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежа Куче со неверојатно чувство за рамнотежаКуче со неверојатно чувство за рамнотежа


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар