Креативно изработен ранец ви дава крилја

Не постои човек што барем еднаш во својот живот не сонувал да има сопствени крилја. Удобни, големи, со прекрасни пердуви… Ни, за жал луѓето не се птици или ангели. И многу е непријатно да носите маскенбалски крилја секој ден. Но што ако крилјата можат да биде корисни? Што ако можете да спакувате нешто во нив и да ги носите на својот грб? Што ако крилјата се ранци? Со цел да го остварат сонот на илјадници луѓе, една фирма создала ранец во форма на крилја – совршен за средношколците, но и сите оние кои отсекогаш сакале да летаат.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар