Креативни обетки за гик девојки

Многу одамна, пред околу 500-тина години, обетките се сметале како знак за благородништво. Но, во денешно време тие се еден начин на кој можеме да се изразиме и да ја покажеме нашата креативност. Токму тоа го претставуваат и обетките во оваа галерија. Тие се забавни, разиграни и уникатни, сè што една гик девојка би посакала…

Соѕвездието „Голема мечка“

Соѕвездието „Голема мечка“

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар