Креативни интерактивни дизајни на пакување кои ќе ве натераат да се заљубите во производот

Интерактивното пакување е еден од најдобрите начини да го направите вашиот продукт забавен и незаборавен, а понекогаш дури и многу покорисен. Овие интерактивни пакувања се многу позабавни од само една паметна слика. Тие им дозволуваат на потрошувачите да се во контакт со нивните производи, па токму затоа и го прават самиот производ повреден. Дел од овие производи веќе можат да се најдат на пазарот, додека пак дел од нив сè уште се само идеи.

Разигран дизајн на чаша за кафе

Разигран дизајн на чаша за кафе

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар