Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Овие креативни фотоманипулации се направени од страна на артистот Џејсон МекГроарти. Проектот „A Place To Go, Please“ визуелно ни ја покажува поврзаноста помеѓу одредени пијалаци и градовите по кои тие се најмногу познати. Започнувајќи од Париз кој е познат по своето вино, па сè до Лондон и својот чај и Њујорк и кафето, погледнете ги овие интересни и необични фотографии од минијатурни градови сместени во чаши…

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Њујорк

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Русија

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Јапонија

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Лондон

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Париз

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Ирска

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар