Креативни цртежи надополнети со секојдневни објекти

Кристоф Ниман е еден од оние артисти кои навистина изобилуваат со креативност. Тој кога не црта мудри и проникливи цртани за Њујорк Тајмс и други престижни компании, со помош на секојдневни предмети создава интересни илустрации за забава. Ниман овие цртежи ги нарекува „Sunday Sketches“ и тие се навистина креативни и необични. Погледнете.

(1) Креативни цртежи надополнети со секојдневни објекти (2) Креативни цртежи надополнети со секојдневни објекти

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар