Кога суперхероите биле фетуси…

Францускиот артист Alexandre Nicolas, очигледно имал навистина бујна фантазија и уникатна замисла, кога решил да ги создаде овие малку морничави, но сепак преслатки неродени суперхеројчиња. Неговите фантастични скулптури, моментално ги изложува на уметничкото шоу Hey! Modern Art and Pop Culture, организирано од страна на уметничкиот магазин HEY, кое трае до 4 март, 2012 година, а се одржува во парискиот музеј Halle Saint-Pierre. Спакувани во коцки изработени од синтетички кристал, овие неродени бебиња изгледаат како да го очекуваат нивното деби во светот. :) Кога суперхероите биле фетуси...Кога суперхероите биле фетуси...Кога суперхероите биле фетуси...Кога суперхероите биле фетуси...Кога суперхероите биле фетуси...Кога суперхероите биле фетуси...


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар