Кога големите градови би биле дел од минијатурен свет

И покрај тоа што наредниве неколку фотографии изгледаат како совршено изграден свет на играчки, всушност тие се направени во светот во кој сите ние живееме.Кога големите градови би биле дел од минијатурен светTilt-shift“ фотографијата постои уште од 60-тите, но таа дури пред неколку години стана огромен онлајн феномен. Овие одлични фотографии се направени од Ед Мекгован кој е директор за дизајн во Калифорнија. Колекцијата го следи неговиот пат низ светот, почнувајќи од Калифорнија, па сè до Лондон.Кога големите градови би биле дел од минијатурен светКога големите градови би биле дел од минијатурен светКога големите градови би биле дел од минијатурен светКога големите градови би биле дел од минијатурен светКога големите градови би биле дел од минијатурен светКога големите градови би биле дел од минијатурен светКога големите градови би биле дел од минијатурен светКога големите градови би биле дел од минијатурен светКога големите градови би биле дел од минијатурен светКога големите градови би биле дел од минијатурен светКога големите градови би биле дел од минијатурен свет


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар