Кога човекот се претвора во уметничко дело…

За разлика од повеќето класични уметници, Алекса Мид не сака да се ограничува сликајќи во внатрешноста на зададените линии на платното. Таа слика на луѓе, притоа правејќи ги да изгледаат како акрилни цртежи.

Ова уметничко дело било создадено минатата седмица во современата уметничка галерија „Ирвајн“ во Вашингтон. Како пионер во својата работа, Алекса навистина успева да ги турне границите на уметноста на едно ново, софистицирано ниво. Со фантастичниот уметнички изум на Алекса Мид и нејзината техника на работа ве имаме запознаено и порано.Кога човекот се претвора во уметничко дело...Кога човекот се претвора во уметничко дело...Кога човекот се претвора во уметничко дело...Кога човекот се претвора во уметничко дело...Кога човекот се претвора во уметничко дело...Кога човекот се претвора во уметничко дело...Кога човекот се претвора во уметничко дело...Кога човекот се претвора во уметничко дело...Кога човекот се претвора во уметничко дело...


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар