Како се раѓа бебе со помош на магија?

Некои парови навистина знаат како да го најават доаѓањето на нивното бебе на овој свет, на многу интересен начин. Во слатка фотосерија која ја нарекува „The Magic Show“, таткото Ентони Стјуарт се облекува како магионичар, а неговата сопруга е секси асистентка. Во 6 едноставни чекори, гледаме како бебето се создава и раѓа со помош на „магија“, во слатка зајачка облека. Зачудените фаци на родителите ги прават фотографиите многу забавни. Инаку нивното бебенце, во реалноста, дошло на овој свет во јули, 2013 година. Како се раѓа бебе со помош на магија? Како се раѓа бебе со помош на магија? Како се раѓа бебе со помош на магија? Како се раѓа бебе со помош на магија? Како се раѓа бебе со помош на магија? Како се раѓа бебе со помош на магија?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар