Исклучителни фотографии кои ќе си поиграат со вашата перцепција

„Lost In Infinity Split“ е неверојатен проект каде што две жени се прекриени со флуоресцентна боја и целосно скриени во околината под црно светло. На некои од овие фотографии, тие дури изгледаат и како да се претопени во илузијата која ја создава просторот зад нив. Едно е сигурно, без разлика колку ќе ги гледате, тие целосно ќе ја предизвикаат вашата перспектива. Погледнете…

(1) Исклучителни фотографии кои ќе си поиграат со вашата перцепција


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар