Фотографии кои спојуваат два века во еден

Фотографот Џим Адамс имал несекојдневна идеја да направи комбинација од минатото и сегашноста во една фотографија. Тој патувал низ Америка за да ги пронајде потребните пејзажи, куќи и светилници за да може да ги фотографира онака како што изгледаат денес и потоа да ги преработи така што ќе ги додаде старите фотографии над новите и ќе создаде комбинација од два века во еден. Погледнете еден дел од неговата одлична колекција:Фотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еден


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар