Фанки огледало во облик на џиновски очила за сонце

Доколку сакате да додадете малку креативност и забава во вашиот ентериер, тогаш потребно ви е нешто токму вакво. Овој производ т.н. „The Looking Good mirror“ (Огледало во кое изгледате добро), е дизајнирано од компанијата Thabto. Ова е едно фанки и интересно парче дизајн, инспирирано од класичните очила за сонце.Фанки огледало во облик на џиновски очила за сонцеСигурно е многу кул да се има вакво огледало во дневната соба, во кое секој што ќе помине, неизбежно ќе подзастане да се огледа, да си ја намести косата, или да си ја поправи шминката. Гостите тотално би ви завидувале! :)Фанки огледало во облик на џиновски очила за сонце Интересното кај овие огромни очила, е тоа што можете да се огледувате во нив истовремено со вашиот партнер и да бидете секогаш двајцата спремни на време. Ова уникатно парче мебел е произведено во Англија, а неговата цена изнесува 200 британски фунти.Фанки огледало во облик на џиновски очила за сонце


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар