Елитна зграда во Холивуд

Оваа луксузна станбена зграда е лоцирана на прекрасната плажа во Холивуд, Флорида, САД. Овој архитектонски проект, е еден од најпрестижните во Јужна Флорида.

Елитна зграда во Холивуд

Зградата е сочинета од двесте резиденции. Во секоја од нив има прозори кои се протегаат од таванот до подот, големи балкони кои имаат фантастичен поглед кон океанот и сите удобности кои човек може да ги посака.

Елитна зграда во ХоливудЕлитна зграда во Холивуд

Еден од најпопуларните факти поврзани со оваа луксузна зграда е тоа дека со неа во комплет доаѓаат и 73 метри од плажата, заедно со приватни настрешници за нејзините станари. Многу скромно нели!?

Елитна зграда во ХоливудЕлитна зграда во ХоливудЕлитна зграда во ХоливудЕлитна зграда во ХоливудЕлитна зграда во ХоливудЕлитна зграда во ХоливудЕлитна зграда во ХоливудЕлитна зграда во Холивуд


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар