Блескотот на урбаните градови

Urban Zoom“ е серија апстрактни фотографии од најголемите градови низ светот направени со долга експозиција. Тие се дело на германскиот фотограф Џејкоб Вагнер. Неговата работа често вклучува патувања во различни држави и во оние моменти кога тој не работи на некоја задача го посветува своето слободно време за лични проекти. Погледнете дел од неговата фасцинантна работа…Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар