8 причини зошто 30-тите години се подобри од 20-тите

Животот не завршува кога ќе наполните 30 години! Всушност, многу работи стануваат подобри бидејќи вие сте позрела личноста која знае што сака. Сакате и визуелен доказ? Погледнете ги следниве 8 сценарија каде што 30-тите без сомнение ги победуваат 20-тите. Започнувајќи од откривање на вашиот личен стил и сфаќањето кои ви се вистинските пријатели, сè до тајните на долгите љубовни врски, 30-тите години дефинитивно се најдобрата декада во целиот живот.

 


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар