3-минутна реклама која ќе ви го стопли срцето

Оваа тајландска реклама е едно од оние видеа кои навистина мора да ги погледнете и споделите. Пораката која таа ја пренесува е многу моќна и ни покажува дека доколку повеќето од луѓето се однесуваат на овој начин, светот ќе биде многу подобро место за живеење. Погледнете го ова 3-минутно видео кое ќе ви го стопли срцето и ќе ви го покаже вистинското значење на човековата безусловна добрина…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар