Протеински шејк со кафе – за активните љубители на кофеинот!

Додајте дополнителна доза енергија во вашиот протеински шејк

Филм: Томб Рајдер (Tomb Raider)

Лара Крофт, огнено независната ќерка на исчезнат авантурист, тргнува во потрага по својот татко на остров што ќе ги тестира нејзините граници

Битката на Алекс Ристовски: Не се чувствувам безбедно да живеам во Македонија како транс лице

Алекс ни ја раскажа неговата приказна и ни откри како изгледа животот на едно трансродово лице во земја со застарена сфаќања како што е Македонија...

Краток текст за сите оние кои не знаат каде ќе ги одведе животниот пат што го одбрале

Сега се прашувате кога поточно вашиот живот се сменил толку многу.

10-те најстари животни кои сè уште се живи

Во светот постојат навистина стари животни. Иако обично е тешко да се утврди возраста на дивите животни, научниците имаат неколку методи за ова.
Датум: 16 Mar 2018

10 работи што треба да ги знаете пред да се вљубите во припадник на знакот Риби

Ако сакате да започнете врска со овој нежен хороскопски знак, ова се 10-те работи што треба да ги знаете...

Зошто е поважно да барате авантура отколку сродна душа во вашите 20-ти?

Барањето авантура во вашите 20-ти можеби е нешто најважно. Немојте да ги одложувате патувањата и авантурите за некоја иднина кога ќе имате семејство или пари.
Датум: 16 Mar 2018

Што забележавте прво на оваа слика? Одговорот ќе ви открие нешто многу длабоко за вашата душа!

Она што прво ќе го забележите на неа ќе ви открие каков е вашиот карактер и дали верувате во љубовта.

13 трикови што делуваат чудно додека не ги пробате

Не заборавајте да бидете слободоумни и отворени за нови искуства!

25 инспиративни факти за Стивен Хокинг кои веројатно не сте ги знаеле

Стивен Хокинг беше модерниот Алберт Ајнштајн. Лутајќи низ универзумот со помош на неговиот ум, тој откри многу мистерии и ни помогна да научиме нешто повеќе.
Датум: 16 Mar 2018

10 начини на кои хакерите можат да ги украдат вашите лозинки и како да се заштитите

Во продолжение погледнете некои од најпознатите техники со кои се крадат вашите лозинки, но и како да се заштитите.
Датум: 16 Mar 2018

Фотографии од мачки како се истегнуваат што ќе ве насмеат до солзи

Фотографиите биле толку урнебесни што ова набрзо прераснало во тренд и сега сите ги објавуваат истегнатите пози на нивните мачки.
12