19 нешта што одвреме-навреме треба да ги направите и за себе

Почестете се со пенлива бања, масажа или друг вид активност што физички ќе ве опушти.

3 едноставни начини да го победите внатрешниот критичар и да си ја подобрите самодовербата

Една од најчестите препреки при остварувањето на соништата и достигнувањето на својот максимум е внатрешниот критичар.

Неверојатни и магични фотографии од снежниот Токио

Овие прекрасни фотографии се направени од страна на Јуичи Јокота, професионален јапонски фотограф од Токио.

3 нешта без кои ниту една жена Водолија не може да живее

За Водолијата тотално незамисливо е да не биде она што навистина е.

Одберете една карта и добијте порака за подобра иднина

Погледнете ги следниве 4 карти, добро анализирајте ги и одберете ја онаа што најмногу ви се допаѓа.

Теоретичар на заговори тврди дека според Библијата крајот на светот е на 24-ти јуни 2018 година

Наводно и оваа година, како и секоја претходно, е крајот на светот.
Датум: 13 Feb 2018

Најпаметните добитници на лотарија

За многу луѓе добивањето лотарија е исполнување на сите желби. Но, за многу победници среќата завршува со самото добивање.
Датум: 13 Feb 2018

Гинеколозите споделуваат: Најлошите работи што можете да ги направите за време на преглед

Дури и ако ви е срам да ги покажете приватните делови на професионалец, имајте на ум дека не постои нешто што гинеколозите го немаат видено.
Датум: 13 Feb 2018

Цитати од писателката Зејди Смит што ќе ви го променат мислењето за работата

Прочитајте ги нејзините извонредни цитати за пишувањето и работата...

Најдобрата врска во вашиот живот ќе биде онаа со девојка која била повредена

Кога ќе дознаете сѐ за неа, ќе дознаете и колку е големо нејзиното срце, само што сега, таа е внимателна и нејзината љубов нема да биде иста како порано.

Вистински приказни за луѓе кои си ја уништиле кариерата поради една единствена објава на Интернет

Прочитајте ги следниве вистински приказни за луѓе кои си ја загрозиле кариерата поради нивните објави на социјалните мрежи...
12