5 божиќни села кои треба да ги посетите ако верувате во бајки

Како мали, а можеби и сега, сигурно сте ги гледале познатите божиќни филмови и сте уживале во нивната атмосфера. Но, што ако можете да ги посетите таквите места во вистинскиот живот?
Датум: 10 Nov 2017

10 навидум едноставни прашања кои никој не може да ги одговори

Понекогаш изгледа како научниците да се близу до решавање на секој мистерија. Денес има теории за црни дупки, темна материја, почетокот на универзумот, па дури и настанокот на животот. Но изгледа дека нема одговор за сите прашања.
Датум: 10 Nov 2017

Најдобрите цитати од Стивен Хокинг кои ќе ве потсетат дека ништо не е невозможно

Кога имал само 21 година, Стивен Хокинг бил дијагностициран со амиотрофична латерална склероза, болест која влијае на моторните способности. Сепак, ова не го спречило да ги открие некои од најважните научни теории во последните неколку векови.
Датум: 10 Nov 2017

10 начини да станете бесмртни според древните митови

Бесмртноста е универзален концепт без разлика дали потекнува од стравот од смртта, љубовта кон животот, желбата за знаење, па дури и чувствово на непобедливост. Многу древни култури имале разни техники за постигнување бесмртност...
Датум: 10 Nov 2017

5 македонски бендови од алтернативната музичка сцена што дефинитивно треба да ги чуете

Запознајте се со 5-те македонски алтернативни бендови кои дефинитивно заслужуваат да станат дел од вашиот редовен музички репертоар...

Сексот во 30-тите години е најдобар: 9 докази дека сте сексуално созреани

Сега сексот е дел од вашиот секојдневен живот и навистина знаете што правите.

Дознајте ја пораката што ви ја носи вашето духовно животно според неделата на раѓање

Во зависност од тоа во која недела од месецот сте родени, имате неколку значајни лекции кои треба да ги научите за да постигнете личен развој.

Тоа што не го објавив на Инстаграм – вистинските приказни зад фотографиите на оваа социјална мрежа

Една жена добила многу интересна идеја за проект. Решила да праша неколку жени за приказната зад нивните фотографии на Инстаграм...
Датум: 10 Nov 2017

4-те хороскопски знаци кои не би издржале во врска на далечина

Оние кои пробале сигурно се свесни колку е тешко да се одржи една таква врска. Не секој хороскопски знак може да се справи со оваа далечина.
Датум: 10 Nov 2017

Дознајте што открива обликот на брадата за вашиот карактер

Погледнете ја сликата, одберете го вашиот облик на брада и прочитајте ги анализите...

5 тајни за убавина и нега од Марија Антоанета кои Французинките и ден денес ги користат

Оваа кралица имала неколку свои правила за нега и убавина и тајни заради кои секогаш изгледала беспрекорно.

20 моќни жени кои први постигнале нешто значајно во својата област

Некои од нив се добро познати, како што се Опра Винфри и Арета Френклин, но има и жени за коишто сигурно не сте чуле, а би требало да ги знаете.
12