Ако постојано сте болни, побарајте спас во поленот од пчелите

Изгледа дека пчелите се зафатени со причина, а плодот на нивниот труд може многу да ви помогне за здравјето.

Дали сексот навистина може да се смета за физичка активност?

Сигурно досега барем еднаш сте се шегувале дека сексуалниот однос е замена за вежбање и дека оние што имаат редовен секс не мора да вежбаат за да се одржуваат во добра форма.

Оваа компанија од соништата сака да ви плаќа да се гушкате со панди!

„Најдобрата работа во светот! Гушкање мали пандички – облечени во костум со цел да им помогнете да живеат без луѓе.“

Дознајте кои сте биле во претходниот живот според вашиот датум на раѓање

Пронајдете го вашиот датум и дознајте повеќе за вашиот претходен живот...

Неочекувани работи кои ќе се случат во вашиот љубовен живот пред да наполните 25 години

Најнеочекуваните работи во љубовниот живот се случуваат пред да наполниме 25 години.
Датум: 26 Jul 2017

Девојки, внимавајте: Момците го формираат нивното мислење за вас според 4 клучни работи

Доколку мислите на вашата симпатија ви се комплетна мистерија, не очајувајте, бидејќи можете да дознаете како момците го формираат нивното мислење за вас.

Психолог објаснува зошто не постои „машки“ и „женски“ мозок

Истражувачите испуштиле една важна можност – резултатите имаат повеќе врска со големината на мозокот отколку со полот.
Датум: 26 Jul 2017

Неверојатна древна техника со која луѓето добиваат натприродни способности

Замислете си никогаш да не почувствувате потреба за храна или да добиете телепатски способности!

Најсмешните причини за повик во полиција

Корисниците на Редит споделуваат неколку урнебесни случки од јавувања во полиција.
Датум: 26 Jul 2017

Само за генијалци: Можете ли да забележите што е погрешно кај следниве 10 фотографии?

Станува збор за ситни детали кои сигурно нема да ви паднат во око на прв поглед.
12