Зошто атеистите се поинтелигентни од религиозните луѓе?

Религијата е инстинкт, а луѓето кои можат да ги надминат инстинктите се поинтелигентни од оние кои слепо се водат по нив.

12 навики на искрените луѓе

Прочитајте кои се навиките што ги имаат искрените луѓе и дознајте дали и вие сте едни од нив...

Златно млеко: Ноќен пијалак за смирување

Ако се прашувате што е овој пијалак, неговите состојки се куркума, бибер и кокосово масло измешани со млеко.
Датум: 12 Jun 2017

9 правила за среќно семејство кои всушност не фунционираат

Кога ќе се венчате, ќе почнете да слушате безброј совети и идеи
Датум: 12 Jun 2017

Науката зад зголемената желба за храна во оние денови од месецот

Дали некогаш сте се запрашале зошто се појавува големата желба за храна?
Датум: 12 Jun 2017

6 модни комбинации кои визуелно ќе ги издолжат вашите нозе

За секој проблем постои решение, а овие се најдобрите идеи кога ќе посакате визуелно да ги издолжите вашите нозе.

Научно докажано: Љубовта на прв поглед навистина постои!

Сѐ уште нема конечен одговор што би ја разрешил оваа љубовна мистерија, но тоа не значи дека љубовта на прв поглед не е вистинска.

6 проблеми во однесувањето на децата за кои се виновни родителите

Сите родители мислат дека нивното дете е највоспитаниот мал човек на светот.

17 цитати за да ја прославите љубовта која ја делите со партнерот

Со многуте емоции кои се појавуваат кога се вљубувате, навистина е тешко да ги пронајдете вистинските зборови.
Датум: 12 Jun 2017

Потпрете се на вашата интуиција и изберете ја според вас најпривлечната свеќа

Овој тест е едноставен, а вие само треба да изберете свеќа без многу размислување.

26 факти кои ќе ве натераат да помислите дека се лага

Фактите за разни работи се секогаш интересни за читање или слушање.
Датум: 12 Jun 2017

Правило 5-5-5: За 5 минути подгответе напивка што ќе ја пиете 5 дена за да ослабете 5 килограми

Со помош на оваа едноставна и лесна напивка ќе се ослободите од несаканите килограми уште во првите 5 дена.
12