5 возбудливи секс пози за интроверти и нивните партнери

Интровертите уживаат во сексот исто колку и другите, можеби дури и повеќе.

Лимонада со лаванда: Летно освежување што има моќ да ја смири секоја главоболка

Освен тоа што е летно освежување, лимонадата со лаванда може да ги опушти сите сетила.

Легендарни изуми за кои пронаоѓачите не добиле никакви заслуги

Истo како денес така и во минатото, патентите ги пријавувале оние кои имале пари и влијание, па така многу луѓе земале заслуги за откритија што биле измислени со месеци, па дури и со години порано.

Психолошката причина што лежи зад нашата потреба од објавување селфиња

Истражувачите се обиделе да ја објаснат вистината што лежи зад овие модерни автопортрети и откритијата не се секогаш позитивни.

5 нешта што ја намалуваат привлечноста на мажите

Многупати привлечноста е поврзана со физичкиот изглед, но таа е многу покомплицирана од тоа.
Датум: 31 May 2017

Дали имате емоционална афера?

Ако сте си го поставиле ова прашање, одговорот најверојатно е да.
Датум: 31 May 2017

Одлични начини на кои каишот може во целост да ја измени вашата модна комбинација

Една модна комбинација не е целосна без ниту еден детаљ, а денес акцентот го ставаме на каишот.

За да бидете подобра личност потребно е да поминете низ овие 5 фази

Секој од нас сака да промени нешто во нашиот живот, но промените не се секогаш лесни.
Датум: 31 May 2017

Момците откриваат: Зошто некои девојки им се здодевни?

Секако дека постојат здодевни момци и девојки, но мажите точно знаат кои жени им се здодевни и ако го почувствуваат тоа, нема да ја продолжат врската.

9 трикови за поголем волумен на вашата коса

Секоја девојка сонува за густа коса со волумен.
Датум: 31 May 2017

6 ужасни состојки кои се кријат во преработената храна

Сигурно нема да изедете една лажица полна со вештачки хемикалии, но кога не обрнувате внимание на состојките на вашата храна, вие го правите токму тоа.
Датум: 31 May 2017

Животна лекција: Не можеш да веруваш некому чиј дом не го познаваш!

Стариот мудрец му ја открил тајната на среќата на младото момче.
12