4 ситуации во кои љубовта не се исплати

Некои парови успеваат да ги надминат проблемите и да продолжат заедно, но во некои врски едноставно не се исплати и понатаму да се продолжи да се вложува.
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

Како правилно да го чистите папокот?

Папокот е дел од телото на кој често не му обрнуваме доволно внимание. Овој белег кој го добиваме по раѓањето и пресекувањето на папочната врвка треба да се чисти како и секој друг дел од телото.
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

Постојат 6 типови дебели луѓе. Во кој спаѓате вие?

Научниците откриле дека постојат 6 типови луѓе кои имаат проблем со прекумерна тежина. Во која група спаѓате вие? Дали воопшто имате проблем со прекумерна тежина?
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

20 луѓе признаваат тајни кои се плашат да ги откријат пред своите сакани

Во последно време многу е популарно анонимното споделување тајни со целиот интернет и мораме да признаеме дека тоа е истовремено забавно и лековито.
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

Наједноставен начин да го отстраните гелот од ноктите

Советниците за убавина тврдат дека гелот може многу едноставно да се отстрани во домашни услови, без никакви дополнителни алатки.

Вкусен домашен чоколаден сладолед

Дојде пролет, време е за сладолед!

Невестинска модна недела: Прекрасни идеи за младите невести

Оваа година на невестинската модна недела во Њујорк доминираа цветните детали, започнувајќи од огромни и диви букети, па сè до цветни дизајни на венчаниците.

10 ветувања кои вистинскиот маж ќе ѝ ги вети на својата сакана личност

Сигурно и вие се воодушевувате кога ќе здогледате некој пар кој е веќе 35 години во брак, а сè уште го има оној заљубен поглед од младоста. Кој е нивниот рецепт, тајната за среќен брак и заљубен поглед?

Еве што ќе се случи ако на овие места чувате огледала во домот

Првото нешто што може да се каже за огледалата, а е очигледно, е дека тие рефлектираат. Тоа значи дека го прикажуваат одразот на сè она што се наоѓа во нивната непосредна близина.
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

11 грозни работи што секоја девојка ги прави, но никогаш не би ги признала

Постои општо мислење дека девојките се чисти и уредни. За машките секогаш се зборува дека се грозни заради одредени навики кои ги имаат. Тоа е така, но истото важи и за девојките.
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

5 одлични фризури кои мора да ги испробате оваа пролет

Оваа пролет во тренд се неколку должини на косата: од кратки пикси степени, до многу долги бохо прамени кои шармантно го урамуваат вашето лице.
12